Demet Akalın - Ders Olsun

Etiketler Demet Akalın - Ders Olsun sözleri,Demet Akalın Ders Olsun indir, Demet Akalın Ders Olsun mp3 indir dur, Ders Olsun mobil indir, Demet Akalın Ders Olsun dinle, Ders Olsun mp3 indir.
Sanatçı Demet Akalın - Ders Olsun
Kategori sarki-sozleri
Şarkı 93 Kez dinlenen şarkıları
Albüm Şarkı ve Müzik listesi

Demet Akalın - Ders Olsun Hakkında Detaylar

Demet Akalın - Ders Olsun şarkı sözleri Tabii şimdi çok zor benle Anladın sen imkansız ne Sallanıyor, bastığın her yer (yer, yer, yer) Hani güzeldi ayrı günler Sana yanlış bahsetmişler Dar geliyor gittiğin her yer Ders Olsun Demet Akalın Mp3 İndir ve Ders Olsun Demet Akalın cep telefonuna indirip dinleme Ders Olsun Demet Akalın Mp3 Listesi.

 

Albüm: Pırlanta
Çıkış tarihi: 2015
Sanatçı: Demet Akalın

Demet Akalın - Ders Olsun Şarkı Sözleri 

Tabii şimdi çok zor benle

Anladın sen imkansız ne

Sallanıyor, bastığın her yer (yer, yer, yer)

Hani güzeldi ayrı günler

Sana yanlış bahsetmişler

Dar geliyor gittiğin her yer

Şimdi gelene geçene

Sor sen, üzüle üzüle

Aşkım, nerede nerede

Dert olsun

Git sen, acele acele

Bensiz, ecele ecele

Halin, gelene geçene

Ders olsun

Hikaye Kurgusu

Bir kadın, sevgilisinden ayrılmıştır. Sevgilisi, ayrıldıktan sonra hayatın zor olduğunu anlamış ve pişman olmuştur. Kadın, bu duruma sevinmekte ve sevgilisine ders olsun istemektedir.

Ana Tema

Şarkının ana teması, ayrılık ve pişmanlıktır. Kadın, ayrılığın ardından yaşadığı zorluklara rağmen mutludur. Çünkü sevgilisinin pişman olduğunu görmek onun için bir tatmindir.

Konu Analizi

Şarkının konusu, bir kadının ayrılık sonrası yaşadığı duygulardır. Kadın, ayrılığın ardından yaşadığı zorluklara rağmen mutludur. Çünkü sevgilisinin pişman olduğunu görmek onun için bir tatmindir.

Duygu Analizi

Şarkı, öfke, hüzün ve mutluluk gibi duyguları barındırmaktadır. Kadın, ayrılığın ardından yaşadığı zorluklar nedeniyle öfkeli ve üzgündür. Ancak sevgilisinin pişman olduğunu görünce mutluluk duymaktadır.

Anlamsal Ağ Analizi

Şarkının anlamsal ağı, aşağıdaki gibidir:

Gerçeklik: Ayrılık
Duygu: Öfke, hüzün, mutluluk
Sonuç: Pişmanlık

Konuşma Analizi

Şarkının konuşma dili, gündelik hayatta kullanılan bir dildir. Kadın, sevgilisine hitap ederken doğrudan ve net ifadeler kullanmaktadır.

Anlatsal Analiz

Şarkı, üçüncü tekil şahıs bakış açısıyla anlatılmaktadır. Kadın, duygularını doğrudan ifade etmektedir.

Eleştirel Analiz

Şarkı, ayrılık sonrası yaşanan duyguları başarılı bir şekilde yansıtmaktadır. Kadının öfkesi, üzüntüsü ve mutluluğu, şarkının sözleri ve müziğiyle birlikte iyi bir şekilde aktarılmaktadır.

Kullanılan Dil Analizi

Şarkıda, günlük hayatta kullanılan basit bir dil kullanılmaktadır. Ancak şarkının sözleri, duyguları etkili bir şekilde ifade etmektedir.

Şarkının Hikayesini Belirleyen Yeri

Şarkının hikayesini belirleyen yer, ilk dörtlüktür. Bu dörtlükte, kadın ve sevgilisi arasındaki ayrılık ve kadının yaşadığı zorluklar anlatılmaktadır.

Şarkının Özünü Belirleyen Yeri

Şarkının özünü belirleyen yer, nakarattır. Bu nakaratta, kadının sevgilisine ders olsun isteğinin vurgulandığı görülmektedir.

Şarkının Kahramanı Kimdir ve Ne Yaşıyor?

Şarkının kahramanı, bir kadındır. Kadın, sevgilisinden ayrılmıştır ve ayrılığın ardından zorluklar yaşamaktadır. Ancak sevgilisinin pişman olduğunu görünce mutlu olmaktadır.

Şarkının Psikolojik Analizi

Şarkı, kadının ayrılık sonrası yaşadığı duygusal değişimleri yansıtmaktadır. Kadın, ayrılığın ardından öfke, hüzün ve mutluluk gibi duyguları yaşamaktadır. Bu duygusal değişimler, kadının ayrılık sürecini nasıl yaşadığını göstermektedir.

Şarkının Anlatan Anahtar Kelimeler Nelerdir ve Şarkı İçindeki Anlamları?

Şarkının anlatan anahtar kelimeleri şunlardır:

 • "Tabii şimdi çok zor benle": Ayrılık sonrası yaşanan zorlukların vurgulanması
 • "Anladın sen imkansız ne": Ayrılığın imkansız olduğunun vurgulanması
 • "Sallanıyor, bastığın her yer": Ayrılık sonrası yaşanan huzursuzluğun vurgulanması
 • "Hani güzeldi ayrı günler": Ayrılık öncesi yaşanılan günlerin özleminin vurgulanması
 • "Sana yanlış bahsetmişler": Ayrılığın nedeninin yanlış anlaşıldığının vurgulanması
 • "Dar geliyor gittiğin her yer": Ayrılık sonrası yaşanan sıkışıklığın vurgulanması
 • "Şimdi gelene geçene": Ayrılık sonrası yaşanan pişmanlığın vurgulanması
 • "Sor sen, üzüle üzüle": Ayrılık sonrası yaşanan acı çekmenin vurgulanması
 • "Aşkım, nerede nerede": Ayrılık sonrası yaşanan özlemin vurgulanması
 • "Dert olsun": Ayrılık sonrası yaşanan öfkenin vurgulanması

Genel Mesaj

Şarkının genel mesajı, ayrılığın zor ve acı verici bir süreç olduğudur. Ancak ayrılığın ardından yaşanan pişmanlık, kişinin yaşadığı acıları daha da artırmaktadır.

Sonuç

Demet Akalın'ın "Ders Olsun" şarkısı, ayrılık sonrası yaşanan duyguları başarılı bir şekilde yansıtan bir şarkıdır.

Sıradaki Şarkılar

 • Sedat Uçan - Gönül

  Sedat Uçan - Gönül Sedat Uçan - Gönül ilahisi indir dinle sizlere Sedat Uçanin Müsaden Varmı Albümünde yer verdiği Güzel Bir İlahi olan Gönül ilahisini sizler için hazirladik Maneviyat yolculuguna ciktim dinlerken Ne güzel okumuş yüreğine sesine sağlık çok içten okumuş defalarca da dinlesem doyamadım ahmedim diye diye yanar bu gönül sözlerini sitemizden ücretsiz okuyabılırsınız
 • eski damar şarkılar karışık

  eski damar şarkılar karışık eski damar şarkılar karışık mp3 indir bedava yılların arabesk şarkıları BABALARDAN Damar şarkılar Karışık Arabesk Dinle Kesintisiz 90 li yılların arabesk şarkıları damar şarkılar dinle, full 11.damar şarkılar Damar Müzikler İsyan Damar Şarkıları
 • Cuma İlahileri

  Cuma İlahileri Cuma İlahileri ,kisa cuma ilahilerini sitemiz üzerinden ücretsiz olarak mobil cep telefonlarınıza bedava indirebilir ve dilediğiniz an dinleyebilirsiniz,En güzel ilahiler indir dinle, ilahi Dinle, ilahiler Dinle,Cuma günü hangi ibadetler yapılır? Cuma günü neden önemli
 • Adem Pala - Derdimin Dermanı Sende

  Adem Pala - Derdimin Dermanı Sende Adem Pala - Derdimin Dermanı Sende dinle indir ilahi sözleri,adem palanin Berekat Yayınevi ismi altinda Mekke,de Medine,de ilahi albumunun içinde yer alip seslendidiği Derdimin Dermanı Sende ilahisini sitemizden ücretsiz dinleyebılır sözlerini bedava okuyabılırsınız
 • Her Sevda Bir Ölümmüş

  Her Sevda Bir Ölümmüş Deniz Aygül Hakan Altun - Her Sevda Bir Ölümmüş şarkı sözleri Sormadım kimseye unutmalıydım Çareyi kendimce bulurum sandım Giderken yanıma aşkımı aldım Her sevda bir ölümmüş çok geç anladım Vazgeçmek değil bu Çaresiz kaldım Her sevda bir ölümmüş
 • Anse - Pus

  Anse - Pus Sevgiler puslu olmasın, ziyan etmesin, aklını karıştırmasın diye Anse - Pus Şarkı Sözleri Aynaya her baktığımda  Gözlerimde gördüğüm  Kırgınlığı al Dili var nefretimin  İzi var içimde kin , yıkanmaz  Yüzünde sadece kir var 
 • Alaaddin Ergün - Viran

   Alaaddin Ergün - Viran Sen nasıl bir sessin her defasında hayran bırakıyorsun kendine yine patlatmış bombayı iyiki iyiki Alaaddin Ergün - Viran şarkı sözleri Viran viraneler Seninle yarınım yok diye Kafamı kaldıramadım birahaneden Bu gece beni ağlatan sözlerin değil de Sanki şarkıdaki ara nağmeler
 • Elif Buse Doğan - Kasımpaşalı

  Elif Buse Doğan - Kasımpaşalı Şarkının güzelliğine mi kalp bıraksak, yoksa senin güzelliğine mi Canımız Elif Buse Doğan - Kasımpaşalı şarkı sözleri Kasımpaşalıyım, eli maşalıyım Çok şugarım ama yandan façalıyım Kasımpaşalıyım, eli maşalıyım İçtim kafam kıyak biraz cilalıyım Sonunda güzelliğini ön plana çıkaran bi klip. Güzelliğini kullanmaktan çekinmemelisin Elif Buse. Sanatçının beğenilmesinin %51 lik kısmı sahne performansı ve hal ve hareketleridir.
 • Abdurrahman Önül - Aşkındandır

  Abdurrahman Önül - Aşkındandır Abdurrahman Önülun Döne Döne - 1 ilahi albumunde yer verdiği Aşkındandır ilahi sözleri sitemize eklenmiştir, Abdurrahman Önül - Aşkındandır dinle indir,Allahımm sen affett bizleriii... günde 30 kere dinliyorumdur cok guzel bir ilahi rabbim tez vakite vuristen kurtarıp kutsal topraklara gitmeyi nasip etsin,Seherlerde kim aglamaz ki o kurbanoldugum sevgili nurumun sav efendimin askindan
 • Hasan Dursun - Ravzandayım

  Hasan Dursun - Ravzandayım Çıkış tarihi: 2014 Hasan Dursun - Ravzandayım ilahisini dinle indir,Mekke Bakar Medineye isimli ilahi albümünde yer alan Ravzandayım ilahisi ve ilahi sözlerini sitemizden ücretsiz okuyabilir ve bu ilahiyi bedava paylaşabilirsiniz.