Nahide Babashlı - Benim Hikayem

Etiketler Nahide Babashlı Benim Hikayem mp3 indir. dur beklemeden hızlı bir şekilde indirmek için tıkladınız. Mp3ler Yüksek Kalite ve Güvenli dir.
Sanatçı Nahide Babashlı - Benim Hikayem
Kategori sarki-sozleri
Şarkı 172 Kez dinlenen şarkıları
Albüm Şarkı ve Müzik listesi

Nahide Babashlı - Benim Hikayem Hakkında Detaylar

Nahide Babashlı - Benim Hikayem şarkı sözleri Bu hikâyede yanan ben oldum Bir gülüşe kanan ben oldum Suçlu sen değilsin, benim aslında Benim Hikayem Nahide Babaşli Mp3 İndir ve Benim Hikayem Nahide Babaşli cep telefonuna indirip dinleme Benim Hikayem Nahide Babaşli Mp3

 

Çıkış tarihi: 2019
Sanatçı: Nahide Babaşlı
Albüm: Benim Hikayem

Nahide Babashlı - Benim Hikayem şarkı sözleri

Kendime bi' mezar kazarken buldum Mezarın içinde ben, benim de içimde sen Düşünmekten, ağlamaktan yoruldum Kalbimin içinde sen (sen), kalbinin dışında ben (ben)

Bu hikâyede yanan ben oldum Bir gülüşe kanan ben oldum Suçlu sen değilsin, benim aslında Her hatana susan ben oldum (susan ben oldum)

Bu hikâyede yanan ben oldum Bir gülüşe kanan ben oldum Suçlu sen değilsin, benim aslında Her hatana susan ben oldum (susan ben oldum)

Yüreğimi yakan alevlerde boğuldum Alevin kendisi sen, kendimin düşmanı ben Ateşin üstünü toprağımla soğuttum Soğuyan toprağım ben (ben), toprağın içinde sen (sen)

Bu hikâyede Yanan ben oldum Bir gülüşe kanan ben oldum Suçlu sen değilsin, benim aslında Her hatana susan ben oldum

Bu hikâyede yanan ben oldum Bir gülüşe kanan ben oldum Suçlu sen değilsin, benim aslında Her hatana susan ben oldum

Bu hikâyede yanan ben oldum Bir zalime kanan ben oldum Suçlu sen değilsin, benim aslında Her hatana susan ben oldum

Hikaye Kurgusu

Şarkı, bir kadının yaşadığı acı dolu bir ilişkiyi anlatıyor. Kadın, bu ilişkide kendini bir mezara gömmüş gibi hissediyor. Düşünmekten, ağlamaktan yorulmuştur. Kalbi ve ruhu paramparça olmuştur.

Ana Tema

Şarkının ana teması, aşkın acı ve yıkıcı tarafıdır. Kadın, aşkı uğruna kendini feda etmiş, ancak karşılığında acı ve hayal kırıklığıyla karşılaşmıştır.

Konu Analizi

Şarkının konusu, aşkın iki yüzlülüğüdür. Aşk, bir yandan insanı mutlu ederken, diğer yandan da yıkıma uğratabilir.

Duygu Analizi

Şarkı, yoğun bir hüzün ve acı duygusu içeriyor. Kadın, yaşadığı aşkın acısıyla kendini yitirmiş durumdadır.

Anlamsal Ağ Analizi

Şarkının anlamsal ağı, aşk, acı, hüzün, hayal kırıklığı, mezar, yorgunluk, ateş, kül gibi kavramlardan oluşuyor. Bu kavramlar, şarkının temasını ve duygusunu yansıtıyor.

Konuşma Analizi

Şarkı, birinci tekil şahıs ağzından anlatılıyor. Bu, şarkının daha samimi ve içten olmasını sağlıyor.

Anlatsal Analizi

Şarkı, iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde, kadın yaşadığı aşkın acısıyla kendini bir mezara gömmüş gibi hissediyor. İkinci bölümde ise, aşkın acısıyla yanmış ve kül olmuş bir halde kendini yeniden inşa etmeye çalışıyor.

Eleştirel Analizi

Şarkı, aşkın iki yüzlülüğünü eleştirel bir şekilde ele alıyor. Aşk, bir yandan insanı mutlu ederken, diğer yandan da yıkıma uğratabilir. Bu nedenle, aşka karşı dikkatli olmak gerekir.

Kullanılan Dil Analizi

Şarkıda, sade ve anlaşılır bir dil kullanılıyor. Bu, şarkının daha geniş bir kitleye hitap etmesini sağlıyor.

Şarkının Hikayesini Belirleyen Yer

Şarkının hikayesini belirleyen yer, ilk bölümün sonu ve ikinci bölümün başı olan "Yüreğimi yakan alevlerde boğuldum" dizeleridir. Bu dizeler, kadının aşkın acısıyla yanarak kül olduğunu gösteriyor.

Şarkının Özünü Belirleyen Yer

Şarkının özünü belirleyen yer, ikinci bölümün sonu olan "Her hatana susan ben oldum" dizeleridir. Bu dizeler, kadının aşk uğruna kendini feda ettiğini ve karşılığında acı ve hayal kırıklığıyla karşılaştığını gösteriyor.

Şarkının Kahramanı Kimdir ve Ne Yaşıyor?

Şarkının kahramanı, aşkın acısıyla kendini yitirmiş bir kadındır. Bu kadın, aşk uğruna kendini feda etmiş, ancak karşılığında acı ve hayal kırıklığıyla karşılaşmıştır.

Şarkının Psikolojik Analizi

Şarkı, aşkın yarattığı psikolojik travmayı anlatıyor. Kadın, aşkın acısıyla kendini bir mezara gömmüş gibi hissediyor. Düşünmekten, ağlamaktan yorulmuştur. Kalbi ve ruhu paramparça olmuştur.

Şarkının Anlatan Anahtar Kelimeler Nelerdir ve Şarkı İçindeki Anlamları?

Şarkının anlatan anahtar kelimeleri şunlardır:

 • Mezar: Aşk yüzünden kendini kaybeden kadını temsil eder.
 • Yürek: Aşk yüzünden yanan ve kül olan kadını temsil eder.
 • Ateş: Aşk yüzünden yaşadığı acı ve yıkımı temsil eder.
 • Kül: Aşk yüzünden yanmış ve kül olmuş kadını temsil eder.

Bu kelimeler, şarkının temasını ve duygusunu yansıtıyor.

Genel Mesaj

Şarkının genel mesajı, aşkın iki yüzlülüğüdür. Aşk, bir yandan insanı mutlu ederken, diğer yandan da yıkıma uğratabilir. Bu nedenle, aşka karşı dikkatli olmak gerekir.

Sonuç

"Benim Hikayem", aşkın acı ve yıkıcı tarafına dair güçlü bir mesaj veren bir şarkıdır. Şarkı, aşk yüzünden acı çeken herkese sesleniyor.

Sıradaki Şarkılar

 • Sedat Uçan - Gönül

  Sedat Uçan - Gönül Sedat Uçan - Gönül ilahisi indir dinle sizlere Sedat Uçanin Müsaden Varmı Albümünde yer verdiği Güzel Bir İlahi olan Gönül ilahisini sizler için hazirladik Maneviyat yolculuguna ciktim dinlerken Ne güzel okumuş yüreğine sesine sağlık çok içten okumuş defalarca da dinlesem doyamadım ahmedim diye diye yanar bu gönül sözlerini sitemizden ücretsiz okuyabılırsınız
 • eski damar şarkılar karışık

  eski damar şarkılar karışık eski damar şarkılar karışık mp3 indir bedava yılların arabesk şarkıları BABALARDAN Damar şarkılar Karışık Arabesk Dinle Kesintisiz 90 li yılların arabesk şarkıları damar şarkılar dinle, full 11.damar şarkılar Damar Müzikler İsyan Damar Şarkıları
 • Cuma İlahileri

  Cuma İlahileri Cuma İlahileri ,kisa cuma ilahilerini sitemiz üzerinden ücretsiz olarak mobil cep telefonlarınıza bedava indirebilir ve dilediğiniz an dinleyebilirsiniz,En güzel ilahiler indir dinle, ilahi Dinle, ilahiler Dinle,Cuma günü hangi ibadetler yapılır? Cuma günü neden önemli
 • Adem Pala - Derdimin Dermanı Sende

  Adem Pala - Derdimin Dermanı Sende Adem Pala - Derdimin Dermanı Sende dinle indir ilahi sözleri,adem palanin Berekat Yayınevi ismi altinda Mekke,de Medine,de ilahi albumunun içinde yer alip seslendidiği Derdimin Dermanı Sende ilahisini sitemizden ücretsiz dinleyebılır sözlerini bedava okuyabılırsınız
 • Her Sevda Bir Ölümmüş

  Her Sevda Bir Ölümmüş Deniz Aygül Hakan Altun - Her Sevda Bir Ölümmüş şarkı sözleri Sormadım kimseye unutmalıydım Çareyi kendimce bulurum sandım Giderken yanıma aşkımı aldım Her sevda bir ölümmüş çok geç anladım Vazgeçmek değil bu Çaresiz kaldım Her sevda bir ölümmüş
 • Anse - Pus

  Anse - Pus Sevgiler puslu olmasın, ziyan etmesin, aklını karıştırmasın diye Anse - Pus Şarkı Sözleri Aynaya her baktığımda  Gözlerimde gördüğüm  Kırgınlığı al Dili var nefretimin  İzi var içimde kin , yıkanmaz  Yüzünde sadece kir var 
 • Alaaddin Ergün - Viran

   Alaaddin Ergün - Viran Sen nasıl bir sessin her defasında hayran bırakıyorsun kendine yine patlatmış bombayı iyiki iyiki Alaaddin Ergün - Viran şarkı sözleri Viran viraneler Seninle yarınım yok diye Kafamı kaldıramadım birahaneden Bu gece beni ağlatan sözlerin değil de Sanki şarkıdaki ara nağmeler
 • Elif Buse Doğan - Kasımpaşalı

  Elif Buse Doğan - Kasımpaşalı Şarkının güzelliğine mi kalp bıraksak, yoksa senin güzelliğine mi Canımız Elif Buse Doğan - Kasımpaşalı şarkı sözleri Kasımpaşalıyım, eli maşalıyım Çok şugarım ama yandan façalıyım Kasımpaşalıyım, eli maşalıyım İçtim kafam kıyak biraz cilalıyım Sonunda güzelliğini ön plana çıkaran bi klip. Güzelliğini kullanmaktan çekinmemelisin Elif Buse. Sanatçının beğenilmesinin %51 lik kısmı sahne performansı ve hal ve hareketleridir.
 • Abdurrahman Önül - Aşkındandır

  Abdurrahman Önül - Aşkındandır Abdurrahman Önülun Döne Döne - 1 ilahi albumunde yer verdiği Aşkındandır ilahi sözleri sitemize eklenmiştir, Abdurrahman Önül - Aşkındandır dinle indir,Allahımm sen affett bizleriii... günde 30 kere dinliyorumdur cok guzel bir ilahi rabbim tez vakite vuristen kurtarıp kutsal topraklara gitmeyi nasip etsin,Seherlerde kim aglamaz ki o kurbanoldugum sevgili nurumun sav efendimin askindan
 • Hasan Dursun - Ravzandayım

  Hasan Dursun - Ravzandayım Çıkış tarihi: 2014 Hasan Dursun - Ravzandayım ilahisini dinle indir,Mekke Bakar Medineye isimli ilahi albümünde yer alan Ravzandayım ilahisi ve ilahi sözlerini sitemizden ücretsiz okuyabilir ve bu ilahiyi bedava paylaşabilirsiniz.