Adnan Şenses - Doldur Be Meyhaneci

Etiketler Adnan Şenses - Doldur Be Meyhaneci sözleri,Adnan Şenses Doldur Meyhaneci Mp3 İndir, Doldur Meyhaneci Müzik İndir Dinle ... İçelim arkadaş bu gün keyfim yok. İçelim arkadaş tadım tuzum yok
Sanatçı Adnan Şenses - Doldur Be Meyhaneci
Kategori muzik-dinle
Şarkı 166 Kez dinlenen şarkıları
Albüm Şarkı ve Müzik listesi

Adnan Şenses - Doldur Be Meyhaneci Hakkında Detaylar

Adnan Şenses - Doldur Be Meyhaneci şarkı sözleri İçelim arkadaş Benim derdim çok İçelim arkadaş Derdime çare yok İçelim arkadaş Bugün keyfim yok İçelim arkadaş of Tadım tuzum yok Dostlar aci söyler Düşmanlar sevine dursun Bir büyük içtim ben Şifalar olsun

 

Sanatçı: Adnan Şenses
Çıkış tarihi: 1993
Albüm: Gözümün Bebeği

Adnan Şenses - Doldur Be Meyhaneci şarkı sözleri

İçelim arkadaş Benim derdim çok İçelim arkadaş Derdime çare yok İçelim arkadaş Bugün keyfim yok İçelim arkadaş of Tadım tuzum yok Dostlar aci söyler Düşmanlar sevine dursun Bir büyük içtim ben Şifalar olsun Dostlar aci söyler Düşmanlar sevine dursun Bir büyük devirdim ben Şifalar olsun Mezem biraz peynir birazda zeytin olsun İçelim arkadaş içelim iste İçelim arkadaş sarhoşum iste Doldur be meyhaneci Bos kalmasin kadehim Doldur be meyhaneci Hic bitmiyor dertlerim Doldur be meyhaneci Cabuk doldur icegim Doldur iceyim Doldur be meyhaneci Yaniyor icim icim Doldur be meyhaneci Hic bitmiyor dertlerim Doldur be meyhaneci Körkütük sarhosum o bicim Doldurgitsin Icelim arkadas Hic umudum yok Icelim arkadas Bugün havam yok Icelim arkadas Benim gözüm tok Icelim arkadas of Muhabbetim yok Dostlar aci söyler Düsmanlar sevine dursun Bir büyük ictim ben Sifalar olsun Dostlar aci söyler Düsmanlar sevine dursun Bir büyük devirdim ben Sifalar olsun Mezem biraz peynir birazda zeytin olsun İçelim arkadaş içelim işte İçelim arkadaşlar sarhoşum işte Doldur be meyhaneci boş kalmasın kadehim Doldur be meyhaneci hiç bitmiyor dertlerim Doldur be meyhaneci çabuk doldur içeyim Doldur doldur doldur doldur doldur gitsin Doldur be meyhaneci yanıyor içim içim Doldur be meyhaneci dönüyor başım ne biçim Doldur be meyhaneci körkütük sarhoşum o biçim Doldur doldur doldur doldur doldur gitsin İçelim arkadaş benim derdim çok İçelim arkadaş derdime çare yok İçelim arkadaş bugün havam yok İçelim arkadaş tadım, tadım tuzum yok Doldur be meyhaneci yanıyor içim içim Doldur be meyhaneci hiç bitmiyor dertlerim Doldur be meyhaneci çabuk doldur içeyim Doldur doldur doldur doldur doldur içeyim

Şarkı, dertli bir adamın meyhaneye gidip dertlerini boğmak için içki içmesini anlatıyor. Adam, arkadaşlarıyla dertleşiyor, içki içiyor ve sarhoş oluyor. Hikaye boyunca adamın dertleri ve üzüntüleri dile getiriliyor.

Ana Tema:

Şarkının ana teması dert ve üzüntüdür. Adam, yaşadığı zorluklardan ve dertlerden kaçmak için meyhanede teselli bulmaya çalışıyor.

Hikayenin Belirtildiği Yer:

Şarkının hikayesi bir meyhanede geçiyor. Meyhane, dertlilerin dertlerini paylaşmak ve unutmak için geldikleri bir yer olarak tasvir ediliyor.

Şarkının Özü:

Şarkının özü, dertlerden ve üzüntülerden kurtulmak için içkiye sığınmaktır. Adam, içki içerek dertlerini unutmaya çalışıyor, ancak bu geçici bir çözümdür.

Kahraman ve Yaşadıkları:

Şarkının kahramanı dertli bir adamdır. Yaşadığı zorluklar ve dertler onu meyhanede teselli aramaya sürüklüyor. Adam, içki içerek dertlerini unutmaya çalışıyor, ancak bu geçici bir çözümdür.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

Doldur: Bu kelime, meyhanede içki içme eylemini temsil ediyor. Adamın dertlerini unutmak için içkiye sığınma isteğini gösteriyor.

Meyhaneci: Meyhaneci, dertlilerin dertlerini paylaşmak için geldikleri meyhanenin işletmecisidir.

Dert: Şarkıda dert, adamın yaşadığı zorlukları ve üzüntüleri temsil ediyor.

İçelim: Bu kelime, dertlilerin dertlerini unutmak için birlikte içki içme eylemini temsil ediyor.

Analizler:

Konu Analizi: Şarkının konusu dert ve üzüntüdür. Adam, yaşadığı zorluklardan ve dertlerden kaçmak için meyhanede teselli bulmaya çalışıyor.

Duygu Analizi: Şarkıda hakim olan duygu üzüntüdür. Adamın yaşadığı dertler ve üzüntüler şarkının sözlerinde ve melodisinde açıkça hissediliyor.

Anlamsal Ağ Analizi: Şarkıda dert, içki, meyhane ve sarhoşluk gibi kelimeler birbiriyle bağlantılıdır. Bu kelimeler, adamın yaşadığı dertlerden kurtulmak için içkiye sığınma çabasını gösteriyor.

Konuşma Analizi: Şarkıda doğrudan bir konuşma bulunmamaktadır. Anlatım, şarkıcının bakış açısıyla yapılmaktadır.

Anlatsal Analizi: Şarkı, kronolojik bir sırayla anlatılıyor. Adamın meyhaneye gitmesi, içki içmesi ve sarhoş olması gibi olaylar sırayla aktarılıyor.

Eleştirel Analizi: Şarkı, dertlerden ve üzüntülerden kurtulmak için içkiye sığınmanın bir çözüm olmadığını gösteriyor. Adam, içki içerek dertlerini unutmaya çalışıyor, ancak bu geçici bir çözümdür.

Kullanılan Dil Analizi: Şarkıda kullanılan dil sade ve anlaşılır bir dildir. Ağırlıklı olarak günlük konuşma dilinde kullanılan kelimeler ve ifadeler tercih edilmiştir.

Psikolojik Analizi: Şarkı, dertli bir adamın ruh halini ve duygularını yansıtıyor. Adamın yaşadığı üzüntü, öfke ve umutsuzluk gibi duygular şarkının sözlerinde açıkça hissediliyor.

Genel Mesaj ve Sonuç:

Şarkının genel mesajı, dertlerden ve üzüntülerden kurtulmak için içkiye sığınmanın bir çözüm olmadığıdır. Adam, içki içerek dertlerini unutmaya çalışıyor, ancak bu geçici bir çözümdür. Gerçek çözüm, dertlerin kaynağını bulmak ve onlarla yüzleşmektir.

Sonuç:

Doldur Be Meyhaneci, dert ve üzüntü temasını işleyen duygusal bir şarkıdır. Şarkı, dertlerden ve üzüntülerden kurtulmak için içkiye sığınmanın geçici bir çözüm olduğunu gösteriyor. 

Sıradaki Şarkılar

 • Muhammed İlhan - Selamun Selam

  Muhammed İlhan - Selamun Selam Muhammed İlhan - Selamun Selam indir dinle 2010 yilinda Sonsuza Kadar ilahi albumunun içinde yer verdiği Selamun Selam ilahisini ve sözlerini sitemizde yayinladik,Maşallah çok güzel Allah razı olsun eskiden de çok dinledik elhamdulillah hala dinliyoruz
 • Mabel Matiz - Aferin

  Mabel Matiz - Aferin Hiç bir sanatçının sesi ve yorumu Mabel kadar içime işlemiyor Mabel Matiz - Aferin şarkı sözleri Aferin Mabel Matiz Mp3 İndir ve Aferin Mabel Matiz cep telefonuna indirip dinleme Aferin Mabel Matiz Mp3 Listesi.
 • Huzur Veren Ney DinLetisi

  Huzur Veren Ney DinLetisi Uyumayan bebekler için Huzur Veren Ney DinLetisi indir Ney sesi en güzel Ruhu dinlendiren ney sesi,Kalplere Huzur Veren Ney Sesi,İlk defa dinledim uyuyamayan oğlum ney sesiyle uyudu,Bebeğim okadar huysuzdu ki bu dinletiyi açınca hemen sustu
 • Şevval Sam - Hele Bi Gel

  Şevval Sam - Hele Bi Gel Müziğinizi çok seviyorum Sevval Hanım, harika çalışma Şevval Sam - Hele Bi Gel şarkı sözleri İçinden geleni söyle kalırsa yazık olur Hayata küsüverirsin, hüzünler seni bulur Bi şeyler yapabilirsem, güzel gözlerin için Başından geçeni anlat, masaldır benim için
 • Hadise - Hayat Oyunu

  Hadise - Hayat Oyunu Hadise - Hayat Oyunu şarkı sözleri Bir avuç hüzündü bu benim hayatım Birazı ölümdü yaşadığım her anın Kalbe gömüldü canı acıyan dualarla Bir iki hazin fotoğraf kaldı duvarlarda
 • KUT - Düşler Sahnesi

  KUT - Düşler Sahnesi Şarkı, dinleyicilere geçmişe takılıp kalmadan, hatalardan ders alarak ve kendini affederek yola devam etme mesajı veriyor KUT - Düşler Sahnesi şarkı sözleri Duruşundan da belli giden gitmiş Son roman yazılmış, son şarkı bitmiş Ruhun aç ve susuz, huzursuz kalmış O hep beklediğin ayrılık vakti gelmiş
 • Ender Tekin hoşgeldin evimize ramazan

  Ender Tekin hoşgeldin evimize ramazan Ramazan geliyor diye sevinmek imandandır Ramazan ilahisi En güzel ilahiler sözleri Ender Tekin Ramazan İlahileri dinle indir,Ender Tekin hoşgeldin evimize ramazan dinle
 • Hasan Dursun - Hoşgeldin Ya Resulallah

  Hasan Dursun - Hoşgeldin Ya Resulallah MİLYONU GEÇER BU ESER YUMUŞAK TADINDA DİNLETIYO MAŞALLAH Hasan Dursun - Hoşgeldin Ya Resulallah ilahisi 2021 ilahileri dinle indir bedava,Anne Babaza Rahmet eylesin amiiiiiin,Cennet sofraları Kapıları bol-bol açık olsun.Hocam çok ama çok güzel olmuş Rabbim Sizden Razı olsun,Ramazan ayınız Mübarek olsun.Salat ve Salam Muhammed Mustafaya (S.A.V )sonsuza kadar amin
 • Abdurrahman Önül - Aman Çeşme

  Abdurrahman Önül - Aman Çeşme Abdurrahman Önül - Aman Çeşme,ilahisinin sözlerini sizler için hazirladik çok eski bir ilahi olan aman çeşme ilahisi bınlerce kez ilahi severler tarafındna dinlenmiş olup sözlerinin yayınlamamizi aşiri istedikelri için hazirladık
 • Murat Belet - Geliyorum

  Murat Belet - Geliyorum Murat Belet,in 2016,da çıkarmış olduğu Gönlüme Sor isimli albümünün ikinci klibi olan Geliyorum ilahisi dinle Murat Belet - Geliyorum ilahisi sözleri ilahileri dinle indir,Allah yardımcınız olsun çok güzel seslendirmişsiniz.inşallah bu kara günler biterde Nisan Yağmuru Eserinizi dinlemek nasip olur.