ORGANIZE - MASERATI

Etiketler ORGANIZE - MASERATI SÖZLERİ,Maserati şarkısı, maddiyatçılığın ve hedonizmin eleştirisini sunan ve insan ruhunun daha derin bir tatmin arayışında olduğunu vurgulayan bir şarkıdır.
Sanatçı ORGANIZE - MASERATI
Kategori muzik-dinle
Şarkı 224 Kez dinlenen şarkıları
Albüm Şarkı ve Müzik listesi

ORGANIZE - MASERATI Hakkında Detaylar

ORGANIZE - MASERATI ŞARKI SÖZLERİ Antrikot şaraba sigara da kafama Daha fazla para ve de yeni bi araba Görür gözüm alırım ben veremiyorum karar Arıyoruz kendimize yeni bi makara

 

ORGANIZE - MASERATI ŞARKI SÖZLERİ

Antrikot şaraba sigara da kafama

Daha fazla para ve de yeni bi araba

Görür gözüm alırım ben veremiyorum karar

Arıyoruz kendimize yeni bi makara

***

İstediğin yeri ara istediğin yeri tara

Üzerimde bulursan da sana helal olsun

Açık durur çanta bu ne biçim para

Hafızana kazı beni sana idol olsun

***

Rahat ol iki gözüm kucağıma otur

İstedim gülsün o çıkarttı kotu

Düştü mü şekerin at ağza lokum

Masal gibi sanki varım ve yokum

***

Otel odasında Tiziana kokum

Girdin bile teste bebek düşük geldi notun

Bi kere de yorma beni becerde bi boku

Geliyorum 5 dakikaya gönder bana konum

***

Sana bu gecelik katlanıyorum

Emin ol telefonumda da bişey saklamıyorum

Baba rahat oturdum ve kalkamıyorum

Sana teslimim ama polise aklanıyorum

***

Bi gün mutlu eder beni bi günümde bozgun

Mi amor casa mama

Gidiyorum tatile baba yaptı soygun

Bagajımda kasa para

***

Geldi bana deli vakti

Gidiyoruz evde devam eder yine parti

Tik-tak hızlısından ilerliyo saatin

Dedim kızım alayım sana bi Maserati

Maserati, Maserati

Dedim kızım alayım sana bi Maserati

Maserati, Maserati

Dedim kızım alayım sana bi Maserati

***

Sizi çok bozar bizdeki terazi

Yediniz kafayı sanki Materazzi

Konuşuyo lafları çok farazi

Kime sevdiysek oldu arazi

***

Yapıyoruz kafamıza yeni takviye

Ve ettik duamızı her şey oldu şap diye

Gece gündüz işimdeyim sanki şantiye

Kuzenlerim bindiriyo her gün nakliye

***

Bi gün mutlu eder beni bi günümde bozgun

Mi amor casa mama

Gidiyorum tatile baba yaptı soygun

Bagajımda kasa para

***

Bi gün mutlu eder beni bi günümde bozgun

Mi amor casa mama

Gidiyorum tatile baba yaptı soygun

Bagajımda kasa para

***

Geldi bana deli vakti

Gidiyoruz evde devam eder yine parti

Tik-tak hızlısından ilerliyo saatin

Dedim kızım alayım sana bi Maserati

Maserati, Maserati

Dedim kızım alayım sana bi Maserati

Maserati, Maserati

Dedim kızım alayım sana bi Maserati

Organize - Maserati Şarkı Anali̇zi

Hikaye Kurgusu:

Şarkı, maddi varlıklara ve hedonistik bir yaşam tarzına odaklanan bir adamın hikayesini anlatıyor. Hikaye, adamın lüks bir araba satın alma arzusuyla başlıyor. Daha fazla para ve yeni bir araba edinme arzusu onu kontrol ediyor. Para kazanmak için yasa dışı faaliyetlere bulaşmış olabilir.

Hikaye boyunca adam, lüks yaşam tarzının getirdiği anlık zevkleri ve tatminleri anlatıyor. Pahalı restoranlarda yemek yiyor, pahalı alkol alıyor ve Maserati gibi lüks arabalara biniyor.

Ancak şarkının sonuna doğru, bu yaşam tarzının getirdiği boşluk ve anlamsızlık duygusu da ortaya çıkıyor. Adam, maddi varlıkların ona gerçek mutluluğu vermediğini fark ediyor.

Ana Tema:

Şarkının ana teması, maddi varlıkların ve hedonistik bir yaşam tarzının peşinden koşmanın getirdiği boşluk ve anlamsızlık duygusudur. Şarkı, maddi zenginliğin mutluluk garantisi olmadığını ve insan ruhunun daha derin bir tatmin arayışında olduğunu vurguluyor.

Hikaye Anlatan Kısım:

Şarkının ilk iki kıtası ve nakaratı hikayeyi anlatan kısımlardır. Bu bölümlerde adamın lüks araba satın alma arzusu, maddi varlıklara ve hedonistik bir yaşam tarzına olan düşkünlüğü dile getiriliyor.

Özün Geçtiği Kısım:

Şarkının üçüncü kıtası ve nakaratı şarkının özünün geçtiği kısımlardır. Bu bölümlerde adamın maddi varlıkların getirdiği boşluk ve anlamsızlık duygusunu yaşadığını görüyoruz.

Kahraman ve Yaşadıkları:

Şarkının kahramanı, maddi varlıklara ve hedonistik bir yaşam tarzına odaklanan bir adamdır. Hikaye boyunca lüks araba satın alma arzusu, maddi varlıklara olan düşkünlüğü ve bu yaşam tarzının getirdiği boşluk ve anlamsızlık duygusunu yaşıyor.

Anahtar Kelimeler ve Anlamları:

 • Maserati: Lüks araba, maddi zenginlik ve statü sembolü
 • Para: Maddi güç ve satın alma gücü
 • Antrikot, Şarap, Sigara: Hedonistik yaşam tarzı ve anlık zevkler
 • Boşluk, Anlamsızlık: Maddi varlıkların tatmin edemediği ruhsal ihtiyaç

Analizler:

Konu Analizi: Maddi varlıkların ve hedonistik bir yaşam tarzının peşinden koşmanın getirdiği boşluk ve anlamsızlık duygusu.

Duygu Analizi: Hırs, hedonizm, boşluk, anlamsızlık, pişmanlık.

Anlamsal Ağ Analizi: Maddi varlıklar - Mutluluk - Boşluk - Anlamsızlık - Ruhsal tatmin

Eleştirel Analiz: Şarkı, maddiyatçılığın ve hedonizmin eleştirisini sunuyor. Maddi zenginliğin mutluluk garantisi olmadığını ve insan ruhunun daha derin bir tatmin arayışında olduğunu vurguluyor.

Dil Analizi: Argo kelimeler ve deyimler kullanımıyla sokak dili hakim.

Psikolojik Analiz: Maddiyatçılık ve hedonizm odaklı bir zihniyetin yarattığı ruhsal boşluk ve tatminsizlik duygusu.

Genel Mesaj: Maddi varlıklar ve hedonistik bir yaşam tarzı geçici bir tatmin sağlayabilir, ancak gerçek mutluluğu ve anlamı vermez.

Sonuç: Organize - Maserati şarkısı, maddiyatçılığın ve hedonizmin eleştirisini sunan ve insan ruhunun daha derin bir tatmin arayışında olduğunu vurgulayan bir şarkıdır. Şarkı, maddi zenginliğin mutluluk garantisi olmadığını ve gerçek mutluluğun içimizde ve manevi değerlerde olduğunu hatırlatıyor.

Sıradaki Şarkılar

 • Sedat Uçan - Gönül

  Sedat Uçan - Gönül Sedat Uçan - Gönül ilahisi indir dinle sizlere Sedat Uçanin Müsaden Varmı Albümünde yer verdiği Güzel Bir İlahi olan Gönül ilahisini sizler için hazirladik Maneviyat yolculuguna ciktim dinlerken Ne güzel okumuş yüreğine sesine sağlık çok içten okumuş defalarca da dinlesem doyamadım ahmedim diye diye yanar bu gönül sözlerini sitemizden ücretsiz okuyabılırsınız
 • eski damar şarkılar karışık

  eski damar şarkılar karışık eski damar şarkılar karışık mp3 indir bedava yılların arabesk şarkıları BABALARDAN Damar şarkılar Karışık Arabesk Dinle Kesintisiz 90 li yılların arabesk şarkıları damar şarkılar dinle, full 11.damar şarkılar Damar Müzikler İsyan Damar Şarkıları
 • Cuma İlahileri

  Cuma İlahileri Cuma İlahileri ,kisa cuma ilahilerini sitemiz üzerinden ücretsiz olarak mobil cep telefonlarınıza bedava indirebilir ve dilediğiniz an dinleyebilirsiniz,En güzel ilahiler indir dinle, ilahi Dinle, ilahiler Dinle,Cuma günü hangi ibadetler yapılır? Cuma günü neden önemli
 • Adem Pala - Derdimin Dermanı Sende

  Adem Pala - Derdimin Dermanı Sende Adem Pala - Derdimin Dermanı Sende dinle indir ilahi sözleri,adem palanin Berekat Yayınevi ismi altinda Mekke,de Medine,de ilahi albumunun içinde yer alip seslendidiği Derdimin Dermanı Sende ilahisini sitemizden ücretsiz dinleyebılır sözlerini bedava okuyabılırsınız
 • Simge - Çapkınca

  Simge - Çapkınca Şarkının stüdyo kaydı daha enerjik bir haldeyken akustik hali daha soft ve romantik hissettirmiş. Ağzına ve ekibinin emeğine sağlık.Simge - Çapkınca şarkı sözleri En doğru anda, yanı başımda  beliriverdin çapkınca Yoksa kader seni mi bana, e kabul o zaman
 • Her Sevda Bir Ölümmüş

  Her Sevda Bir Ölümmüş Deniz Aygül Hakan Altun - Her Sevda Bir Ölümmüş şarkı sözleri Sormadım kimseye unutmalıydım Çareyi kendimce bulurum sandım Giderken yanıma aşkımı aldım Her sevda bir ölümmüş çok geç anladım Vazgeçmek değil bu Çaresiz kaldım Her sevda bir ölümmüş
 • Anse - Pus

  Anse - Pus Sevgiler puslu olmasın, ziyan etmesin, aklını karıştırmasın diye Anse - Pus Şarkı Sözleri Aynaya her baktığımda  Gözlerimde gördüğüm  Kırgınlığı al Dili var nefretimin  İzi var içimde kin , yıkanmaz  Yüzünde sadece kir var 
 • Alaaddin Ergün - Viran

   Alaaddin Ergün - Viran Sen nasıl bir sessin her defasında hayran bırakıyorsun kendine yine patlatmış bombayı iyiki iyiki Alaaddin Ergün - Viran şarkı sözleri Viran viraneler Seninle yarınım yok diye Kafamı kaldıramadım birahaneden Bu gece beni ağlatan sözlerin değil de Sanki şarkıdaki ara nağmeler
 • Elif Buse Doğan - Kasımpaşalı

  Elif Buse Doğan - Kasımpaşalı Şarkının güzelliğine mi kalp bıraksak, yoksa senin güzelliğine mi Canımız Elif Buse Doğan - Kasımpaşalı şarkı sözleri Kasımpaşalıyım, eli maşalıyım Çok şugarım ama yandan façalıyım Kasımpaşalıyım, eli maşalıyım İçtim kafam kıyak biraz cilalıyım Sonunda güzelliğini ön plana çıkaran bi klip. Güzelliğini kullanmaktan çekinmemelisin Elif Buse. Sanatçının beğenilmesinin %51 lik kısmı sahne performansı ve hal ve hareketleridir.
 • Hasan Dursun - Ravzandayım

  Hasan Dursun - Ravzandayım Çıkış tarihi: 2014 Hasan Dursun - Ravzandayım ilahisini dinle indir,Mekke Bakar Medineye isimli ilahi albümünde yer alan Ravzandayım ilahisi ve ilahi sözlerini sitemizden ücretsiz okuyabilir ve bu ilahiyi bedava paylaşabilirsiniz.