Bengü - Unut Beni

Etiketler Bengü - Unut Beni Sözleri ,Unut Beni Bengü Mp3 İndir ve Unut Beni Bengü cep telefonuna indirip dinleme Unut Beni Bengü Mp3 Listesi.
Sanatçı Bengü - Unut Beni
Kategori sarki-sozleri
Şarkı 116 Kez dinlenen şarkıları
Albüm Şarkı ve Müzik listesi

Bengü - Unut Beni Hakkında Detaylar

Bengü - Unut Beni Şarkı Sözleri Bazı şeyler vardır, affedilmiyor Aşk ihanetle bir evde kalamıyor Bıçak gibi kestin bağlarımızı Bir daha dinleyemeyiz şarkımızı Bengü Unut Beni mp3 indir , Bengü Unut Beni müzik indir , Bengü Unut Beni indir , Unut Beni dinle , Bengü Unut Beni mobil indir

 

Çıkış tarihi: 2007
Sanatçı: Bengü
Albüm: Taktik
Türler: Pop, Turkish Pop

Bengü - Unut Beni Şarkı Sözleri 

Bazı şeyler vardır, affedilmiyor

Aşk ihanetle bir evde kalamıyor

Bıçak gibi kestin bağlarımızı

Bir daha dinleyemeyiz şarkımızı

Söyle, uçurumdan atlayan dönebilir mi?

Söyle, kanadı kırk yerden kırılmış uçabilir mi?

Söyle, bu aşktan ne kaldı ki geriye?

Yaptığının ne kadarı sığıyor sevgiye? Of

Unut beni, unuttuğum gibi seni

Unut ki beni, yanındakini aldatma

Giden kaybedendir, gittin, kaybettin

Bir şehir yakınıma bile yaklaşma

Unut beni, unuttuğum gibi seni

Unut ki beni, yanındakini aldatma

Giden kaybedendir, gittin, kaybettin

Bir şehir yakınıma bile yaklaşma, of

Söyle, uçurumdan atlayan dönebilir mi?

Söyle, kanadı kırk yerden kırılmış uçabilir mi?

Söyle, bu aşktan ne kaldı ki geriye?

Yaptığının ne kadarı sığıyor sevgiye? Of

Unut beni, unuttuğum gibi seni

Unut ki beni, yanındakini aldatma

Giden kaybedendir, gittin, kaybettin

Bir şehir yakınıma bile yaklaşma

Unut beni, unuttuğum gibi seni

Unut ki beni, yanındakini aldatma

Giden kaybedendir, gittin, kaybettin

Bir şehir yakınıma bile yaklaşma

Unut beni, unuttuğum gibi seni

Unut ki beni, yanındakini aldatma

Giden kaybedendir, gittin, kaybettin

Bir şehir yakınıma bile yaklaşma, of

Hikaye Kurgusu

Şarkı, bir kadının ihanete uğradığı ve bu ihaneti affedemediği bir hikayeyi anlatıyor. Kadın, sevgilisinin kendisini aldattığını öğrenince büyük bir yıkıma uğrar. Aşkını, güvenini ve hayallerini kaybeder. Bu durum onu oldukça üzer ve öfkelendirir. Kadın, sevgilisi için artık bir şey hissetmediğini ve onu unutması gerektiğini söyler.

Ana Tema

Şarkının ana teması, ihanet ve aşkın kaybıdır. Şarkı, ihanetin ne kadar yıkıcı olabileceğini ve aşkın kaybının ne kadar acı verici olabileceğini anlatıyor.

Konu Analizi

Şarkının konusu, ihanete uğramış bir kadının yaşadığı duyguları ve bu duygularla başa çıkma çabasıdır. Şarkı, ihanetin yarattığı öfke, üzüntü, hayal kırıklığı ve çaresizliği başarılı bir şekilde anlatıyor.

Duygu Analizi

Şarkı, yoğun bir duygusallıkla doludur. Şarkıda öfke, üzüntü, hayal kırıklığı ve çaresizlik gibi duygular ön plana çıkıyor.

Anlamsal Ağ Analizi

Şarkının anlamsal ağı, ihanet, aşkın kaybı, öfke, üzüntü, hayal kırıklığı ve çaresizlik gibi kavramları içeriyor. Bu kavramlar, şarkının hikayesini ve duygusal atmosferini oluşturuyor.

Konuşma Analizi

Şarkı, günlük konuşma diline yakın bir dille yazılmış. Şarkıda, doğal ve samimi bir konuşma tonu hakim.

Anlatsal Analizi

Şarkı, birinci tekil şahıs anlatımıyla yazılmış. Bu anlatım şekli, şarkının hikayesini daha kişisel ve içten bir şekilde anlatmasına yardımcı oluyor.

Eleştirel Analizi

Şarkı, ihanete uğramış kadınların yaşadığı duyguları başarılı bir şekilde anlatıyor. Şarkı, bu duyguları hem güçlü hem de duygusal bir şekilde ifade ediyor.

Kullanılan Dil Analizi

Şarkıda, basit ve anlaşılır bir dil kullanılmış. Şarkıda, metafor, mecaz gibi sanatsal dil unsurlarına yer verilmemiş.

Şarkının Hikayesini Belirleyen Yeri

Şarkının hikayesini belirten yeri, ilk iki kıtadır. Bu kıtalarda, kadının ihanete uğraması ve bu ihaneti affedememesi anlatılıyor.

Şarkının Özünü Belirleyen Yeri

Şarkının özünü belirten yeri, nakarattır. Nakaratta, kadın sevgilisi için artık bir şey hissetmediğini ve onu unutması gerektiğini söylüyor.

Şarkının Kahramanı Kimdir ve Ne Yaşıyor?

Şarkının kahramanı, bir kadındır. Kadın, sevgilisi tarafından aldatılmıştır. Bu ihanet, onun hayatını alt üst etmiştir. Kadın, bu ihaneti affedememiş ve sevgilisi için artık bir şey hissetmemektedir.

Şarkının Psikolojik Analizi

Şarkı, ihanete uğramış bir kadının yaşadığı psikolojik süreci başarılı bir şekilde anlatıyor. Şarkıda, öfke, üzüntü, hayal kırıklığı ve çaresizlik gibi duygular ön plana çıkıyor. Bu duygular, ihanetin yarattığı psikolojik yıkımı gösteriyor.

Şarkının Anlatan Anahtar Kelimeler Nelerdir ve Şarkı İçindeki Anlamları?

Şarkının anlatan anahtar kelimeleri şunlardır:

 • "Bazı şeyler vardır, affedilmiyor"
 • "Aşk ihanetle bir evde kalamıyor"
 • "Bıçak gibi kestin bağlarımızı"
 • "Unut beni, unuttuğum gibi seni"
 • "Giden kaybedendir"

Bu anahtar kelimeler, şarkının ana temasını ve mesajını ortaya koyuyor.

Genel Mesaj

Şarkının genel mesajı, ihanetin yıkıcı sonuçlarıdır. Şarkı, ihanetin bir ilişkiyi nasıl yok edebileceğini ve insanların hayatlarını nasıl değiştirebileceğini anlatıyor.

Sonuç

"Unut Beni" şarkısı, ihanete uğramış bir kadının yaşadığı duyguları ve bu duygularla başa çıkma çabasını başarılı bir şekilde anlatan bir şarkıdır. Şarkı, güçlü bir duygusallıkla doludur ve ihanetin yıkıcı etkilerini gözler önüne serer.

Sıradaki Şarkılar

 • Murat Belet - Geliyorum

  Murat Belet - Geliyorum Murat Belet,in 2016,da çıkarmış olduğu Gönlüme Sor isimli albümünün ikinci klibi olan Geliyorum ilahisi dinle Murat Belet - Geliyorum ilahisi sözleri ilahileri dinle indir,Allah yardımcınız olsun çok güzel seslendirmişsiniz.inşallah bu kara günler biterde Nisan Yağmuru Eserinizi dinlemek nasip olur.
 • Ayşe Dinçer - Müjgan

  Ayşe Dinçer - Müjgan Şarkı, aşkın iniş çıkışlarını ve bir ilişkide yaşanan duygusal karmaşayı anlatan hüzünlü bir eserdir.Ayşe Dinçer - Müjgan şarkı sözleri Dudağını büzüyorsun Müjgan Niye beni üzüyorsun Müjgan Darbukası düm düm teke Roman oynar seke seke Al yeşili mendil alır Düğünlerde başı çeker Müjgan
 • Hasan Dursun - Hoşgeldin Ya Resulallah

  Hasan Dursun - Hoşgeldin Ya Resulallah MİLYONU GEÇER BU ESER YUMUŞAK TADINDA DİNLETIYO MAŞALLAH Hasan Dursun - Hoşgeldin Ya Resulallah ilahisi 2021 ilahileri dinle indir bedava,Anne Babaza Rahmet eylesin amiiiiiin,Cennet sofraları Kapıları bol-bol açık olsun.Hocam çok ama çok güzel olmuş Rabbim Sizden Razı olsun,Ramazan ayınız Mübarek olsun.Salat ve Salam Muhammed Mustafaya (S.A.V )sonsuza kadar amin
 • Huzur Veren Ney DinLetisi

  Huzur Veren Ney DinLetisi Uyumayan bebekler için Huzur Veren Ney DinLetisi indir Ney sesi en güzel Ruhu dinlendiren ney sesi,Kalplere Huzur Veren Ney Sesi,İlk defa dinledim uyuyamayan oğlum ney sesiyle uyudu,Bebeğim okadar huysuzdu ki bu dinletiyi açınca hemen sustu
 • Abdurrahman Önül - Aman Çeşme

  Abdurrahman Önül - Aman Çeşme Abdurrahman Önül - Aman Çeşme,ilahisinin sözlerini sizler için hazirladik çok eski bir ilahi olan aman çeşme ilahisi bınlerce kez ilahi severler tarafındna dinlenmiş olup sözlerinin yayınlamamizi aşiri istedikelri için hazirladık
 • Ender Tekin hoşgeldin evimize ramazan

  Ender Tekin hoşgeldin evimize ramazan Ramazan geliyor diye sevinmek imandandır Ramazan ilahisi En güzel ilahiler sözleri Ender Tekin Ramazan İlahileri dinle indir,Ender Tekin hoşgeldin evimize ramazan dinle
 • Adem Pala Şefaat Ya Resulallah

  Adem Pala Şefaat Ya Resulallah bedava Adem Pala Şefaat Ya Resulallah ilahisi dinle indir,en güzel yeni 2021 Adem Pala Şefaat Ya Resulallah ilahileri dinleyin,Adem Pala Şefaat Ya Resulallah ilahi sözleri
 • Can Bonomo - Dem

  Can Bonomo - Dem Can Bonomo - Dem Şarkı Sözleri Dem aydınlandı sahneler Kapandı meyhaneler O gözler bana bir baktı Bir yandı bir söndü şehirler O eller beni bir tuttu Durdu ırmaklar nehirler
 • Nahide Babashlı - Ansızın

  Nahide Babashlı - Ansızın Kaybolan yıllar dizisini hatırladım.. Herkes bilmez Bilenler beğendi bile Nahide Babashlı - Ansızın şarkı sözleri Gece geçer yar geçmez ah Yol bana, sevda kime?? Ayrılık, zehirli bir hançer saplanır yüreğime
 • Zehir - Teknik Rap

  Zehir - Teknik Rap hiphop dunyasinin en yeni ve en iddiali ismi Zehir - Teknik Rap i Hiç dinledinizmi rap dunyasinda en çok ses getirecek kendi bestesi olan Zehir - Teknik Rapi şiddetle dinlemenizi tavsiye edıyoruz